Nevíte prectete si...

23. května 2007 v 12:47 | natuliq |  Info and News about Johnny
[Dep], Johnny, *9.6.1963 (Owensboro, Kentucky, USA), vlastním jménem John Christopher Depp III, americký filmový herec. Vyrůstal na Floridě, prožil bouřlivé mládí jako narkoman a zloděj, který těžce nesl rozvod svých rodičů. Nedokončil střední školu, naučil se sám hrát na kytaru a už ve třinácti letech založil svou první rockovou skupinu. Vystřídal řadu kapel a nakonec se prosadil jako sólový kytarista skupiny The Kids, s níž v roce 1983 přesídlil do Los Angeles. Zde se díky známosti s Nicolasem Cagem dostal přes jeho agenta k filmu a bez jakýchkoliv předchozích hereckých zkušeností byl obsazen do jedné z hlavních rolí populárního hororu Noční můra v Elm Street (1984), který se stal jeho hereckým debutem. Do širšího diváckého povědomí se zapsal jako policejní důstojník Tom Hanson v televizním kriminálním seriálu Jump Street 21 (1987-1990). Mezinárodní úspěch mu přinesla hlavní role umělého mládence s nůžkami v moderní hororové pohádce Střihoruký Edward (1990). Velkou hereckou příležitost pro něho znamenala i postava zasněného Axela ve filmu Emira Kusturici Arizona Dream (1991). K jeho dodnes nejlepším rolím patří "nejhorší režisér všech dob" ve snímku Ed Wood.
Často vytvářel postavy snílků, outsiderů a ztroskotanců, uplatnil se v komediích, dramatech, thrillerech i v hororech, v posledních letech zazářil především v pohádkově laděných filmech (Čokoláda, Hledání Země Nezemě, Karlík a továrna na čokoládu). V současné době patří nejzajímavějším a nejobsazovanějším hercům univerzálního typu. V roce 1997 debutoval i jako režisér snímkem Bojovník, v němž vytvořil i hlavní roli, v roce 1998 byl za svou tvorbu oceněn zvláštním Césarem. Jeho první ženou byla maskérka Lori Allison, mezi jeho další partnerky patřily herečky
Winona Ryder, Jennifer Grey, Sherilyn Fenn a Vanessa Paradis, s níž založil rodinu.
Vybraná filmografie (herec, není-li uvedeno jinak): úspěšný horor Noční můra v Elm Street (1984), Soukromý víkend (1985), válečné vietnamské drama Četa (1986), moderní fantaskní pohádka Střihoruký Edward (1990; nominace na Zlatý glóbus), šestý díl populární hororové série Freddyho smrt - Poslední noční můra (1991), poetický příběh zasněného mladíka s prvky magického realismu Arizona Dream (1991), romantická komedie Benny a Joon (1993; nominace na Zlatý glóbus), působivé psychologické drama Co žere Gilberta Grapea? (1993), životopisná komedie o "nejhorším režisérovi všech dob" Ed Wood (1994; nominace na Zlatý glóbus), romantická komedie Don Juan DeMarco (1995), westernová tragikomedie Mrtvý muž (1995), kriminální thriller V poslední chvíli (1995), gangsterské drama z prostředí newyorské mafie Krycí jméno Donnie Brasco (1997), drama indiána, který se zoufale snaží zabezpečit svou rodinu, Bojovník (1997, + režie a spol. na scénáři), černá komedie Strach a hnus v Las Vegas (1998), komorní psychologický sci-fi horor Astronautova žena (1999), historický horor Ospalá díra (1999), horor Devátá brána (1999), poetická komedie podle románu Joanne Harrisové Čokoláda (2000), životopis kubánského literáta Reinalda Arenase Než se setmí (2001), kontroverzní životopis drogového magnáta George Junga Kokain (2001), historický thriller na téma Jacka Rozparovače Z pekla (2001), umělecký dokument o krachu jednoho filmového projektu režiséra
Terryho Gilliama Ztracen v La Mancha (2001), závěrečný díl trilogie Roberta Rodrigueze o potulném kytaristovi a pistolníkovi El Mariachim Tenkrát v Mexiku (2003), romanticko dobrodružný snímek Piráti z Karibiku: Prokletí černé perly (2003), epizoda ze života J. M. Barrieho, pojednávající o zrodu slavné hry Petr Pan s názvem Hledání Země Nezemě (2004; nominace na Zlatý glóbus a na Oscara), psychothriller podle novely Stephena Kinga Tajemné okno (2004), rodinná fantastická komedie podle knihy Roalda Dahla Karlík a továrna na čokoládu (2005), originální animovaná hororová love story Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005, pouze hlas), historický film o prostopášném životě zhýralého básníka Johna Wilmota Libertin (2005), hororově laděné volné pokračování Pirátů z Karibiku s názvem Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006).
Johnny Depp, vlastným menom John Christopher Depp II., sa narodil 9. júna 1963 v Owensboro, štát Kentucky, USA, rodičom John Christopher Depp a Betty Sue Palmerovej. Rodina sa krátko po smrti Johnnyho dedka odsťahovala na Floridu, kde Johnny vyrastal spolu s troma staršími súrodencami. Má jedného brata (Danny P. Depp) a dve sestry (Debbie a Christie Dembrowski). Sestra Christie je Johnnyho osobná manažérka.

Keď mal 12 rokov, mama mu kúpila gitaru, ktorá sa stala jeho posadnutosťou. V 17-nástich rokoch odišiel zo školy, keďže sa chcel stať profesionálnym hudobníkom. Založil niekoľko garážových kapiel, medzi nimi aj "The Kids", ktorá bola známa tým, že bola predkapelou "Iggy Pop". Keď sa jeho rodičia rozviedli, Johnny experimentoval s drogami. Odsťahoval sa do Los Angeles, kde sa okrem hudby živil tým, že predával po telefóne guličkové perá. Skupina sa však po čase rozpadla a keď mal Johnny 20 rokov, oženil sa s Lori Anne Allison (zosobášení v roku 1983 - rozvedení v roku 1985). Lori, ktorá bola zamestnaná ako filmová maskérka, ho predstavila Nicolasovi Cage. Cage a Depp sa zo začiatku nemali radi, ale po čase sa medzi nimi utvorilo pevné priateľstvo. Cage odporučil Johnnymu, aby sa dal na hereckú dráhu a dokonca mu dohodil svojho agenta.

Jeho herecký debut bol v roku 1984, keď dostal rolu v
Nightmare On Elm Street, A - Nočná mora v Elm Street (1984). V roku 1987 ho jeho agent presvedčil, aby prijal úlohu v TV seriáli 21 Jump Street, ktorá mu zabezpečila úspech hlavne v tínejdžerovských radoch. Johnny účinkoval v tomto seriáli tri roky (1987-1990). Za tým nasledovalo účinkovanie vo filme Edward Scissorhands (1990), ktorý mu otvoril brány z televízneho do filmového štúdia.

V roku 1997 sa Johnny Depp dostal do povedomia svojím režisérskym debutom. Vo filme
Brave, The (1997) si zahral aj hlavnú postavu. The Brave bol nominovaný na filmovú cenu: Cannes Film Festival, 1997.

Johny Depp bol štyrikrát zasnúbený: Sherilyn Fenn (herečka), Jennifer Grey (herečka), Winona Ryder (herečka), s ktorou bol zasnúbený tri roky a taktiež mal jej meno vytetované na pravom ramene. Pôvodné tattoo znelo: "Winona Forever", ale po rozchode v roku 1993, si dal laserovou operáciou odstrániť "na", čiže zostalo "Wino Forever". Johnny a Winona sa zoznámili pri nakrúcaní filmu
Edward Scissorhands (1990). Poslednou snúbenicou bola modelka Kate Moss (zasnúbení 1995 - 1997). V júni 1998 sa pri nakrúcaní filmu Ninth Gate, The - Deviata brána (1999), ktorý bol filmovaný vo Francúzsku, zoznámil so speváčkou-herečkou Vanessou Paradis (narodená 22. 12. 1972).

Johnny a Vanessa majú spolu dve deti. Dcéra Lily-Rose Melody Depp sa narodila 24. mája 1999 a syn Jack John Christopher Depp III. sa narodil 9. apríla 2002. Johny vlastní dom v Los Angeles, ale momentálne žije s Vanessou v južnom Francúzsku. Nie sú zosobášení.

Perličky - Kariéra:

Napriek tomu, že Johnny Depp účinkoval v rade filmov, k dnešnému dňu nezískal sošku Oscara - bol nominovaný v kategórií: Najlepší herec, vo filme
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl - Piráti z Karibiku: Prekliatie čiernej perly (2003).

Odmietol hlavnú úlohu vo filme
Speed - Nebezpečná rýchlosť (1994). Úlohu získal Keanu Reeves.

Odmietol úlohu vo filme
Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles - Interview s upírom (1994). Úlohu získal Tom Cruise.

Odmietol úlohu vo filme
Legends of the Fall - Legenda o vášni (1994). Úlohu získal Brad Pitt.

Vo filme
Chocolat - Čokoláda (2000), hrá v troch scénach na gitare. Taktiež hrá v jednej skladbe na soundtracku.
Výška: 178 cm

Farba očí: Hnedá

Farba vlasov: Hnedá

Čínske znamenie: Zajac (v niektorých krajinách Mačka)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte rádi Johnnyho?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama